Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!

Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske. Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

FARSKÉ OZNAMY NA ŠIESTU VEĽKONOČNÚ NEDEĽU

PONDELOK, UTOROK A STREDA = PROSEBNÉ DNI, máme prosiť za úrodu. Záväzný je jeden deň.

Sväté omše a úmysly:

Ostatné oznamy

Z dôvodu opráv bude na chór platiť zákaz vstupu.

V nedeľu, 12.05.2024, sa uskutoční zbierka na katolícke masmédiá, za Vaše milodary Pán Boh zaplať!

Spoločenstvo KÁNA organizuje v júli v Nitre Týždeň duchovnej obnovy pre manželov. Bližšie informácie na https://www.kanapremanzelov.sk/ alebo na letákoch pri východe z farského kostola.

Milodary

Na opravu organu bohuznámi 20€ a 100€, z krstu 50€ a z pohrebu 50€ (spolu 51.210 €). Darcom Pán Boh odmeň!

Úradné hodiny

Po dohovore pri osobnom stretnutí alebo telefonickom volaní: +421 903 563 660 .

Poďakovanie

Ďakujem farníkom, ktorí konajú službu upratovania a aj iných činností pre farnosť.

Aby sme mohli aj naďalej sláviť sväté omše za sprievodu nášho organu, musíme sa oň postarať. Potrebuje už opravy a na tento účel organizujeme zbierku. Ak chcete na náš organ prispieť, môžete svoje dary posielať na číslo bank. účtu farnosti: SK15 0900 0000 0002 3171 8183. Do správy pre príjemcu treba napísať "oprava organu". Všetkým darcom srdečne ďakujem!

Všemohúci Bože, Otče,
Tvoj Syn nás uistil, že ak Ťa budeme o niečo spoločne prosiť v Jeho mene, splníš našu žiadosť.
Obraciame sa na Teba v našej núdzi a utrpení, spôsobenými pandémiou
a prosíme Ťa o záchranu tela i duše chorých,
o múdrosť, silu a lásku pre všetkých, čo sa o nich starajú,
o nádej a dôveru pre tých, čo sa cítia ohrození,
o rozvážne, starostlivé a spravodlivé riešenia pre tých, čo majú
politickú zodpovednosť v rozličnom stupni.
Pomáhaj nám, aby sme si uvedomovali, že sme chorí a ohrození
nielen na tele, lež aj duchovne a morálne.
V srdciach mnohých vyhasla láska k Tebe i k blížnemu,
stali sme sa sebeckými, bezohľadnými, dali sme sa zotročiť
mamonou a nemravnosťou.
Vlej do našich otupených a zaslepených sŕdc jas pravdy a lásky Tvojho Ducha; daj nám poznať v čom sa nám treba zmeniť a posilňuj nás, aby sme sa k tomu aj úprimne a vytrvalo odhodlali.
Predkladáme Ti tieto naše prosby aj na príhovor Sedembolestnej Matky Tvojho Syna, ktorú si nám dal za patrónku.
S jej pomocou sa chceme stávať jedni pre druhých bratmi a sestrami a Tvojimi synmi a dcérami.
Dôverujeme aj v príhovor našich vierozvestcov, svätých Cyrila a Metoda, ako aj ich pokračovateľa z nášho ľudu, svätého Gorazda.
Nech nám vyprosujú uvedomenie si veľkého daru viery a krstu a ochotu snažiť sa žiť kresťansky v našej dobe.
O to všetko Ťa prosíme skrze Tvojho Syna, ktorý sa za nás obetoval, vstal z mŕtvych a s Tebou žije a kraľuje na veky vekov. Amen.